• Dziś nasza ulubiona Akademię Pana Kleksa czytała nam mama Lidii. Rozdalismy sobie piegi jak to robił Pan Kleks doceniając tym samym każdego, kto czymś nam zaimponował. Jak zawsze było wesoło.

• Zajęcia popołudniowe w klasie II

• Dziś na zajęciach dużo się działo. Eksperymentowaliśmy,bawiliśmy się kolorami. Dzień pełen doświadczeń .

Dziś eksperymentowaliśmy z soda i octem. I oto powstały nam wulkany.

• Uczymy się o ssakach

• Dziś klasa II dowiedziała więcej ciekawostek o krewniakach ssaków.Prezentację podsumowaliśmy goglami VR,które przeniosły nas do wirtualnej rzeczywistości świata ssaków.

• Dzień Wiosny w klasach I-III

• Deszczowa i pochmurna pogoda nie popsuła nam dobrego humoru. Powitaliśmy WIOSNĘ i świetnie się bawiliśmy. Były kiełbaski z grilla, warsztaty artystyczne i mnóstwo zabawy.

Dzis oprócz pierwszego dnia wiosny świętowaliśmy Światowy Dzień Downa - Dzień kolorowej skarpetki. Ideą tego dnia jest zwrócenie uwagi na potrzeby osób z zespołem Downa.

• Zajęcia "Bezpieczni w Internecie"

• Uczniowe klas I-III uczestniczyli w zajęciach poprowadzonych przez p.psycholog  "Bezpieczni w Internecie". Podczas warsztatów uczniowe dowiedzieli się bardzo dużo o zasadach bezpiecznego korzystania z internetu i jego zasobów. Poruszony został również bardzo ważny temat hejtu. Uczniowie z zainteresowaniem uczestniczyli w dyskusjach i byli zaciekawieni tematem.

• Zajęcia popołudniowe w klasie II

• Kolejne zajęcia. Tym razem dzieci miały okazję wykonać masę Nienewtonowska.Swietna zabawa, która wspomaga motorykę małą, świetnie rozwija pracę dłoni i przy okazji buduje świadomość ciała.

• Prezentacja w klasie II

• Dziś w klasie II swoją wiedzą na temat pracy na gospodarstwie, zwierzętach hodowlanych podzieliła się Gabriela. Uczennica przygotowała dla klasy prezentację, przyniosła ciekawe rzeczy związane z tematyką naszych zajęć. Dziękujemy Gabrysiu i gratulujemy odwagi, to nie lada wyzwanie odważyć się wystąpić publicznie.

• Dzień Matematyki

• Uczniowie klas I i IV spotkali się na wspólnej lekcji matematyki. Pierwszaki odwiedzili czwartaków. Było ciekawie. Uczniowie klasy IV jako eksperci pomagali pierwszakom w rozwiązywaniu zadań. Wszyscy zadowoleni.

• Kontynuacja programu "Zdrowo jem, więcej wiem"

• Kolejne zadanie programu "Zdrowo jem, więcej wiem" zrealizowane. Dziś odbyła się lekcja poświęcona owocom i warzywom. Temat przewodni "Smacznie, zdrowo, kolorowo". Rozmawialiśmy z dziećmi o tym, jak istotny wpływ owoce i warzywa maja na nasze zdrowie. Jaką rolę odgrywają w prawidłowym rozwoju. Temat podsumowaliśmy zabawami angażując nasze zmysły. Dzieci miały za zadanie rozpoznać za pomocą zmysłu dotyku,smaku,węchu owoc lub warzywo. Bylo "smacznie, zdrowo i kolorowo".

• Realizacja programu "Zdrowo jem, więcej wiem"

• W związku realizacja programu "Zdrowo jem, więcej wiem"dzisiaj w klasach 1-3 robiliśmy pyszny i zdrowy sok z owoców i warzyw. Jest to smaczniejszy zamiennik słodkich napojów a przede wszystkim zdrowszy.

• Klasa I

Uczniowie pamiętali o kobietach w swojej klasie ,ale również wykonali upominki ,które wręczą swoim ukochanym mamom z okazji ich święta. Wszystkiego najlepszego życzą uczniowie z wychowawczyniami!

• Dziś do klasy II zawitała mama Alicji. Czytała jedną z ulubionych książek dzieci, Akademię Pana Kleksa. Dzieci próbowały rozmawiać jezykem Mateusza-kruka Pana Kleksa, jednak okazało się to trudnym wyzwaniem. Zajecia ciekawe, zakończyliśmy kreatywna pracą.

• Zajecia popołudniowe w klasie II.

• W klasie II odbyły się kolejne zajęcia popołudniowe. Dzisiaj dzieci wykonały ciastolinę.Przy okazji ćwiczylismy jednostki wagi. Takie zabawy doskonałą także zdolności manualne i rozładowują napięcie. Jak widać po uśmiechach uczniowie zadowoleni.

• Wychowanie fizyczne z Rodzicami, klasa I

• W ramach projektu klasowego "Smacznie,zdrowo, kolorowo" , spotkaliśmy się na wspólnych zajęcia w-fu z rodzicami. Wszyscy uczestnicy bardzo aktywnie brali udział w ćwiczeniach i zabawach.Naszym celem jest nie tylko zdrowe odżywianie ,ale również aktywny tryb życia. Pierwszaki z rodzicami dali czadu!

• Realizacja programu "Zdrowo jem, więcej wiem"

• W ramach programu "Zdrowo jem, więcej wiem" odwiedzily nas panie z Sanepidu i przeprowadziły ciekawe zajecia.Dzieci byly bardzo aktywne i trzeba zauważyć, że mają świadomość, jak negatywnie złe odżywianie oraz brak higieny wpływa na nasze zdrowie.

• Tłusty Czwartek

• Tłusty czwartek to jeden z ostatnich dni karnawału — radosnych dni i świętowania

przed Wielkim Postem i Wielkanocą. Zwyczaj jedzenia słodkich pączków pojawił się w
            Polsce około XVII wieku, ale wtedy jeszcze wyglądały nieco inaczej niż obecnie. Pączki
            miały w środku ukryty orzeszek, a ten, kto trafił na taki pączek, miał cieszyć się
            dostatkiem, szczęściem i powodzeniem. Tradycja do dziś nakazuje, aby w Tłusty Czwartek
            zjeść choć jednego pączka. Kto tego nie zrobi, temu do końca roku nie będzie się wiodło. To
            kiedy wypada tłusty czwartek, zależy od terminu Niedzieli Wielkanocnej. W tym roku tłusty
            czwartek wypadł wyjątkowo wcześnie, bo już 8 lutego.
            Tego dnia w naszej szkole uczniowie klas IV-VII przygotowali szkolne kawiarenki, w
            których można było kupić pączki, faworki i inne słodkości. Towarzyszyły temu oczywiście
            słowa zachęty, typu: „Pączka zjeść dziś powinniśmy, by dostatek nam się ziścił” oraz
            „Dzisiaj Tłusty Czwartek mamy, pyszne pączki pożeramy. Choć ja faworki wolę, kilka sobie