• #Przerwa na czytanie

• 27 października 2022 r. o godz. 11.40 uczniowie, nauczyciele naszej szkoły po raz trzeci wzięli udział w III Międzynarodowej edycji VII Ogólnopolskiej akcji “Przerwa na czytanie – bicie rekordu w czytaniu na przerwie”. Wydarzenie było realizowane w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej “Cała Polska czyta dzieciom”.
            Uczniowie czytali na korytarzu szkolnym  przez 20 minut, niektóre klasy kontynuowały w salach lekcyjnych.

Uczniowie młodszych klas głównie czytali książeczki przeznaczone do nauki czytania - czytam sobie (zgodnie z hasłem Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych), starsi – ulubione czy aktualnie czytane książki. Wspólne czytanie młodszych uczniów trwało nie tylko w czasie przerwy, ale objęło następną godzinę lekcyjną – tak się rozczytali!

Trzeba przyznać, że od dnia poprzedzającego ww. wydarzenie, a zwłaszcza od samego rana 27 października b.r. szkolną bibliotekę oblegały tłumy wypożyczających książki.

Tego pamiętnego dnia okazało się, że wspólne czytanie może dać wiele radości i sprawić wiele przyjemności wszystkim „ zaczytanym”, których było 104 osoby. Tak więc cele akcji, czyli m. in. promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży oraz zachęcenie ich do sięgania po książkę w każdej sytuacji i w każdym miejscu, zostały osiągnięte.

• Z wizytą na Olimpie

• W ramach aktywnej lekcji dnia 26.10.2022 r.  uczniowie klasy  5. przenieśli się do krainy greckich bogów. Każdy miał za zadanie wybrać  boga greckiego, dobrać strój, atrybuty i zaprezentować  wybraną postać. Wśród bogów na Olimpie znaleźli się: Zeus, Hera, Atena, Posejdon,  Afrodyta, Hefajstos, Ares, Artemida, Hades. Występom uczniów towarzyszyła atmosfera nauki i zabawy. Była to niezapomniana lekcja żywej historii, podczas której uczniowie utrwalili wiadomości o starożytnej kulturze Grecji.

Ewa Boguszewicz

• Zajęcia kulinarne w klasie III

• Rozpoczynamy cykl zajęć w ramach projektu "Trzeciaki na widelcu". Po wspólnym spotkaniu z rodzicami i omówieniu zasad współpracy, przyszedł czas na pierwsze warsztaty kulinarne. Krzysztof i Szymon wraz ze swoją mamą, zaproponowali nam wykonanie pysznego soku marchewkowo - jabłkowego. Faktycznie był bardzo smaczny. Polecamy !!!

• Drodzy Uczniowie!

Zapraszam do wzięcia udziału w konkursie fotograficzno-bibliotecznym "Zabierz książkę na spacer". Wystarczy wypożyczyć z biblioteki szkolnej książkę i przedstawić ją w scenografii jesiennej. Zdjęcie przesłać na adres email anna.mozolewska@zekonotop.pl do 05 listopada 2022 r.

Wszyscy uczestnicy otrzymają punkty do zachowania, a najlepsze prace zostaną nagrodzone.

Regulamin konkursu dostępny poniżej:

Konkurs_fotograficzny_(1).pdf

• Otrzęsiny klasy IV

• W dniu 13/10 odbyły się Otrzęsiny klasy IV. Z pomocąSamorządu uczniowskiego oraz wychowawcy klasy IV, Pana Tomasza Harasimowicza, uczniowie mieli okazję wziąć udział w szalonej zabawie z balonami i śmiechem! 🎈🎈W dowód odbycia rytuału przejścia i wcielenia do "czerwonej szkoły" uczniowie otrzymali dyplomy uznania i słodki poczęstunek 🍭 Serdecznie dziękujemy klasie IV za ich zaangażowanie i ducha! - opiekun SU Pani Dominika Krupper

• Szkolna grupa teatralna "Zwariowana paczka""

• Kochani, przedstawiamy naszą grupę teatralną,która pod okiem Ewy Śliwińskiej przygotowuje się do występów...nasz debiut już wkrótce, bo podczas uroczystości z okazji Dnia Seniora.

Jest u nas wesoło,kolorowo ale również dużo pracy...na zdjęciach aktorzy,nie wszyscy, ponieważ choroba nie oszczędza...zapraszamy !!!

• "Trzeciaki na widelcu"

• W tym roku szkolnym uczniowie klasy trzeciej realizują projekt zdrowotny, którego celem jest promowanie zdrowego stylu życia,tzn. odżywiania, oraz wdrażania sportu i aktywności podczas każdego dnia. To nasza domena!!! Zaczynamy od wspólnego śniadania owocowego.  Wkrótce relacje z kolejnych działań. Zachęcamy do współpracy. Pozdrawiamy