• Żupy solne w Wieliczce

• To już ostatni dzień naszej wyprawy. Dziś po obfitym śniadaniu i oscypkowych zakupach u zaprzyjaźnionego bacy, ruszyliśmy w kierunku Wieliczki, gdzie mieliśmy przyjemność zaczerpnąć świżego powietrza w Tężni Solankowej. Następnie zeszliśmy po 320 stopniach w dół, do Kopalni Soli w Wieliczce i wędrowaliśmy niezliczonymi korytarzami, podziwiając solankowe jeziora, przepiękne podziemne komory, w tym niepowtarzalną Kaplicę św. Kingi. Dawne narzędzia i maszyny górnicze oraz stosowane w przeszłości metody wydobycia i transportu soli. W drogę powrotną ruszyliśmy raźno, omijając wszystkie korki i zapory - dzięki doświadczeniu i wybitnym umiejętnościom pana kierowcy. Wyjazd uznajemy za udany!

• Stolica Tatr i okolice

• Drugi dzień naszej przygody zaczęliśmy w Tatrzańskim Parku Narodowym. Udaliśmy się na kilkugodzinny spacer Doliną Kościeliską! Po drodze podziwialiśmy piękną przyrodę i pokonywaliśmy własne słabości. Wszyscy bez wyjątku daliśmy radę wzmocnieni przepysznymi oscypkami prosto z bacówki na szlaku... Nie ominęliśmy oczywiście stolicy Tatr. Spacerkiem po zakopiańskich Krupówkach, zakończyliśmy dość wyczerpujacy dzień... W nagrodę za dobre sprawowanie, wieczorem nasza ekipa relaksowała się w basenach termalnych "Termy Szaflary".

• Zwiedzamy Kraków

• Dnia 13 czerwca 2022 roku uczniowie klas 8, 7 i 5 ZE w Konotopie rozpoczęli wycieczkę po Malopolsce realizowanej w ramach projektu ,, Poznaj Polskę''. Wizytę w Krakowie rozpczęliśmy od odwiedzin u Smoka Wawelskiego, następnym punktem programu było Wzgórze Wawelskie - Dzwon Zygmunta, Krypty, Katedra, Dziedziniec Zamku Królewskiego), później spacer Drogą Królewską - Collegium Maius, Rynek Starego Miasta - Sukiennice, Brama Floriańska, Kościół Mariacki. Przejazd do miejsca zakwaterowania w urokliwym domu wczasowym ,,Za Lasem'' w Poroninie zakończy dzień pełen wrażeń.

A po pysznej obiadokolacji czas na relaks.

• Wycieczka Kraków- Zakopane realizowana w ramach przedsięwzięcia "Poznaj Polskę"

• Zespół Edukacyjny w Konotopie otrzymała dofinansowanie w ramach przedsięwzięcia Ministra Edukacji i Nauki pod nazwą Poznaj Polskę” – edycja 2022 na realizację wycieczek szkolnych dla klas I-III oraz IV-VIII.

Otrzymaliśmy dofinasowanie dla  klasy IV-VIII.

Kwota przyznanych przez Ministra środków wynosi ogółem 15.000,00 zł.

Przedsięwzięcie „Poznaj Polskę” ma na celu uatrakcyjnienie procesu edukacyjnego dzieci i młodzieży poprzez umożliwienie im poznawania Polski, jej środowiska przyrodniczego, tradycji, zabytków kultury i historii oraz osiągnięć polskiej nauki.

Aby uzyskać dofinansowanie ze środków Ministra, Gmina Kolsko musiała zapewnić wkład własny w wysokości co najmniej 20 % całkowitego kosztu danej wycieczki. Środki te pochodzą z wpłat rodziców.

PROGRAM_TRZYDNIOWEJ_WYCIECZKI_PO_MALOPOLSCE.pdf

• Lubuska Olimpiada Młodzieży

• W drugim semestrze roku szkolnego 20021/2022 uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Konotopie startowali w indywidualnych biegach przełajowych w Nowej Soli (etap powiatowy) i Babimoście (etap wojewódzki). Szkołę w Nowej Soli reprezentowali następujący uczniowie: Blanka Śliwińska, Majka Białas, Oskar Młynkowiak, Oskar Bordeianu. Awans na zawody wojewódzkie uzyskała Blanka - II miejsce oraz Majka IX miejsce. W zawodach wojewódzkich w Babimoście dziewczyny zaprezentowały się dobrze, pomimo dużej konkurencji - około 80 zawodników w każdej kategorii wiekowej. Blanka Śliwińska zajęła miejsce VII a Majka Białas uplasowała się w połowie stawki.

Uczniowie brali także udział w Czwartkach Lekkoatletycznych rozgrywanych w Nowej Soli. Szkołę reprezentowali: Blanka Śliwińska (I miejsce na 600 m i II w skoku w dal), Lucyna Stanik ( I miejsce na 600 m i III w skoku w dal), Zofia Jankowiak ( III miejsce na 300 m) oraz Wiktor Wojtkowiak (I miejsce na 60 m i II w skoku w dal).

• Dzień Dziecka w klasach IV-VIII

• Wczoraj obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Dziecka! Atrakcji nie brakowało! Dopisała nam pogoda, humory i energia do sprawdzenia swoich sił w różnorodnych konkurencjach sportowych oraz zabawach. Z tej okazji Rada Rodziców przygotowała również dla wszystkich uczęstników smakowity poczęstunek - kiełbaski z grilla.

Wszystkim Dzieciom życzymy miliona powodów do radości, beztroskiej zabawy, wielu przyjaciół, wspaniałych marzeń i pasji, oraz umiejętności cieszenia się każdą chwilą!

• Dzień Dziecka w klasach I-III

• Piesza wycieczka na lody udana!!! Warto było maszerwować po pyszne lody. Dzieci choć zmęczone, to jednak zadowolone. Aktywny sposób spędzania czasu to nasza domena.

Wszystkiego najlepszego jeszcze raz życzymy wszystkim Dzieciom!!!