• Tłusty Czwartek

• Tłusty czwartek to jeden z ostatnich dni karnawału — radosnych dni i świętowania

przed Wielkim Postem i Wielkanocą. Zwyczaj jedzenia słodkich pączków pojawił się w
            Polsce około XVII wieku, ale wtedy jeszcze wyglądały nieco inaczej niż obecnie. Pączki
            miały w środku ukryty orzeszek, a ten, kto trafił na taki pączek, miał cieszyć się
            dostatkiem, szczęściem i powodzeniem. Tradycja do dziś nakazuje, aby w Tłusty Czwartek
            zjeść choć jednego pączka. Kto tego nie zrobi, temu do końca roku nie będzie się wiodło. To
            kiedy wypada tłusty czwartek, zależy od terminu Niedzieli Wielkanocnej. W tym roku tłusty
            czwartek wypadł wyjątkowo wcześnie, bo już 8 lutego.
            Tego dnia w naszej szkole uczniowie klas IV-VII przygotowali szkolne kawiarenki, w
            których można było kupić pączki, faworki i inne słodkości. Towarzyszyły temu oczywiście
            słowa zachęty, typu: „Pączka zjeść dziś powinniśmy, by dostatek nam się ziścił” oraz
            „Dzisiaj Tłusty Czwartek mamy, pyszne pączki pożeramy. Choć ja faworki wolę, kilka sobie
            zjeść pozwolę”. Wszystkie wypieki błyskawicznie zniknęły, co świadczy o tym, jak były
            pyszne!

• Zdrowo jemy

• "Zdrowo jemy, więcej wiemy" - zasada klasy pierwszej realizowana poprzez udział w Ogólnopolskim Projekcie Zdrowotnym.

• Sukcesy ucznia w sztukach walki

• "Największe bogactwo, to robienie tego co kochasz". Uczeń klasy II Tymofii Moskot rozwija swoje pasje i  umiejętności w sztukach walki Jiu-Jitsu,w których  odnosi niemałe sukcesy. Gratulujemy i trzymamy kciuki za dalsze zwycięstwa!

• Przyrodnicy z klasy II

• W klasie II mamy nowego "ucznia".Gacuś-bo tak nazwali go uczniowie, to ślimak afrykański-najwiekszy ślimak na świecie.Zadaniem dzieci było zebrać informacje na temat hodowli ślimaka i przedstawienie na forum klasy istotnych informacji. Co weekend uczniowie będą zabierać Gacusia do domu, co ma na celu nauczyć dzieci odpowiedzialności i empatii. Mamy nadzieję, że Gacuś będzie rósł jak na drożdżach.

• Wycieczka szkolna do Wrocławia

• Drodzy Rodzice i Uczniowie!

Zapraszamy wszystkich chętnych uczniów z klas IV-VII do udziału w wycieczce do Wrocławia, która zaplanowana jest na 06-07 czerwca 2024 r.
            Koszt wycieczki to około  500 - 600 zł, cena zależy od ilości osób uczestniczących. Program wycieczki dostępny na zdjęciu.

Prosimy o przesłanie do wychowawców klas informacji zwrotnej czy Państwa dziecko będzie uczestniczyło w wycieczce do dnia 15 marca 2024 r. Potwierdzenie wyjazdu dziecka wiąże się z zapłatą zaliczki 200 zł do wychowawców klas. Płatność zaliczki do 15 marca 2024 r.

Zachęcamy!

Dyrektor i Nauczyciele

ZE w Konotopie

• Dyskoteka karnawałowa w klasach IV-VII

• Jak Karnawał, to Karnawał …
            czyli dyskoteka karnawałowa w naszej szkole

„Jest karnawał! W karnawale wszyscy urządzają bale” To tradycja bardzo stara –
            strojów pięknych, co niemiara!” Najbardziej znane, huczne i widowiskowe karnawały
            odbywają się co roku w Rio de Janeiro i Wenecji. Są to barwne widowiska, które
            przyciągają turystów z całego świata. Chociaż nie jesteśmy mieszkańcami Wenecji i Rio de
            Janeiro, tylko miejscowości Konotop, przestrzegamy tradycji. Dlatego aby tradycji stała
            się zadość, w czwartek 8 lutego odbył się bal karnawałowy w naszej szkole. Był to dzień
            oczekiwany przez uczniów klas IV-VII. Tego dnia klasa muzyczna na parterze, dzięki
            pomocy uczniów klasy VII, zmieniła się w salę balową. Udekorowana kolorowymi balonami
            zachęcała do radosnej zabawy. Chociaż nie było nas tak wiele, uczestnicy dyskoteki
            karnawałowej bawili się świetnie, a super muzykę serwowali Dj Paweł i Dj Kyrylo. Samorząd
            Uczniowski urozmaicił dyskotekę ciekawymi zabawami oraz konkursami. Tańcom nie było
            końca. Niestety radosna zabawa musiała się skończyć. Po godzinie 20.00 uczestnicy
            dyskoteki zmęczeni, ale weseli wrócili do domów.

• Akcja "Zdrowa śniadaniówka"

• Akcja "Zdrowa śniadaniówka" działa. Dzieci z chęcią przynoszą na śniadanie zdrowe pieczywo,warzywa, owoce, orzechy i jogurt. Do picia w tym dniu wybierają wode. Warto od najmłodszych lat uczy zdrowych nawyków.

• Rozstrzygnięcie konkursu logo grupy "Armia Witaminek"

• Dziś w klasie II  rozstrzygnięcie konkursu na zaprojektowanie logo naszej grupy"Armia Witaminek" .Miejsce I zajęła Alicja Szubert,miejsce II Anna Zapf ,miejsce III Milena Czawłytko. Wszystkie prace były ciekawe.Gratuluje wszystkim interesujących pomysłów.

• Projekt "Baśniowe Środy"

• Dzisiaj gościła w klasie drugiej mama Oliwiera.Realizyjemy projekt czytelniczy"Baśniowe środy".Mieliśmy okazję zapoznać się z pierwszymi przygodami Plastusia.Spotkanie podsumowaliśmy zabawą. Było ciekawie i wesoło.

• Projekt do lektury

• W tym tygodniu omawialiśmy lekturę "Zaczarowana zagroda".Uczniowie klasy drugiej wykonali piękne  zaczarowane zagrody w pudełkach po pizzy.

• Projekt " Zdrowo jem"

• Dziś klasy I-III dołączyły do akcji "Zdrowo jem,więcej wiem".Już od najmłodszych lat uczymy się dokonywać zdrowych wyborów. Dodatkowo,aby dzieci zachęcić do akcji,co piątek zbieramy pieczątki za zdrowe produkty w sniadaniowce.Akcja kończy się  ostatniego dnia  marca.Trzy pierwsze miejsca zostaną nagrodzone.Jak widać działa,bo dzieci już zgarnęły kilka pieczątek :)