• Sprawozdanie z konkursu plastycznego z okazji Dnia Ziemi

• W ramach święta Międzynarodowego Dnia Ziemi obchodzonego 22 kwietnia w Szkole Podstawowej w Konotopie  zostały ogłoszone dwa konkursy. Pierwszy to konkurs fotograficzny  „Tropiciele śmieci i atrakcji przyrodniczych Konotopu i okolic”  i drugi - konkurs plastyczny pod hasłem „Dbamy o naszą Ziemię”.  Uczniowie wzięli udział w konkursie plastycznym, którego celem była nie tylko prezentacja umiejętności manualnych, ale przede wszystkim promowanie piękna otaczającej nas przyrody i kształtowanie umiejętności dostrzegania zagrożeń w środowisku naturalnym oraz uświadomienie, że ochrona przyrody i jej trwania leży w naszych rękach. Konkurs  dał  szansę poprawy świadomości dotyczącej efektów niszczenia środowiska naturalnego, które to przedstawili uczniowie w swoich pracach.
            Komisja konkursowa w składzie: Bożena Mączka, Anna Mozolewska, Kinga Puła i Renata Walkowiak zgodnie z regulaminem wybrała prace plastyczne uczniów, za które otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane przez Gminny Dom Kultury i Urząd Gminy w Kolsku.

Nagrodzeni uczniowie:
            I miejsce: Antonina Jankowska i Monika Rogoża z kl.5
            II miejsce: Lila Bordeianu i Maja Łukaszyk z kl. 6
            III miejsce: Julia Kliś z kl. 4
            Wyróżnienia otrzymali: Feliks Baliński z kl. 4, Julia Krulikowska i Krzysztof Matysik z kl. 6, Oskar Bordeianu, Dana Polishchuk, Lucyna Stanik i Maksymilian Wojtaszewski z kl.7.
                Zakończenie konkursu i wręczenie nagród odbyło się we wtorek 23 kwietnia 2024r.

• Zajęcia popołudniowe w klasie II.

• Dzisiaj odbyły się  ciekawe zajęcia rozwijające  koordynację ruchów rąk, wzroku, ręki oraz  współpracy palców.Dzieci pracowały z żelazkiem, co również ma pozytywny wpływ na pracę rąk.Dodatkowo dowiedziały się dziś co to jest kalka i do czego służy. Powstały piękne prace.

• Projekt czytelniczy w klasie I

• Tym razem mama Zosi ,pani Bożena odwiedziła nas w szkole. Wspólnie z Zosią zapoznały dzieci z bardzo ciekawą książką pt."Cukierkowa wróżka i niezdrowa dieta". Pozycja bardzo ciekawa nawiązująca do naszego projektu zdrowotnego. Było bardzo ciekawie. Dziękujemy.

• Zajęcia popołudniowe w kl. 2

• Kolejne zajęcia spędziliśmy na eksperymentach i zabawach z barwami.Sprawdzalismy,czy rzeczywiście mydło" odstrasza zarazki". Ćwiczyliśmy aparat artykulacyjny wykorzystując słomki,przy okazji bawiąc się barwami.Bylo interesująco i przede wszystkim wesoło.

• Odwiedziny w przedszkolu

• Odwiedziny w przedszkolu i krótkie przedstawienie z okazji "Dnia teatru". Uczniowie klasy I zaprezentowali swoje umiejętności wśród najmłodszych dzieci. Przedstawienie o tematyce zdrowotnej, zalety owoców i warzyw, zainteresowały dzieci. Nie zabrakło również muzyki i wspólnej zabawy.

• Kolejna środa i kolejni goście. Kontynuowaliśmy czytanie "Akademii Pana Kleksa". Przy okazji wykonaliśmy rysunek Pana Kleksa na podstawie czytanego tekstu. Świetna zabawa i przy okazji ćwiczenie słuchania ze zrozumieniem. Zajęcia podsumowaliśmy zabawa rychową berek Szpaka Mateusza.

• Podsumowanie akcji "Zdrowa śniadaniówka"

• W klasie II zakończyliśmy akcje zdrowa sniadaniowka. Wszystkie dzieci brały w niej udział, co już jest wielkim sukcesem. Niektorzy przyznali, że polubili warzywa i owoce, to bylo wlasnie celem akcji. Dzieci co piątek wybieraly zdrowe przekaski, przynosily zdrowe sniadania. Mam nadzieje, że zdrowe nawyki zostana z nami na zawsze. Miejsce I zajęła Gabriela Plociniak.,miejsce II Joanna Krulikowska, miejsce III Milena Czawlytko. Gratulację!

• Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

•      W naszej szkole została zorganizowana akcja

,, Poznaj zanim ocenisz”

Jeszcze przed przerwą świąteczna  na oknach i holu szkoły zaprezentowane zostały najważniejsze informacje dotyczące autyzmu .

Dzień 05 kwietnia był dniem solidarności z osobami z autyzmem. Tego dnia dominował w szkole kolor niebieski.

Odbyły się zajęcia dotyczące autyzmu i świadomości społecznej  w tym zakresie.

Gościem specjalnym i wyjątkowym była Pani Magdalena Gierach mama trójki dzieci, w tym Alana siedmiolatka z autyzmem.

Zajęcia prowadzone były w dwóch grupach wiekowych klasy IV- V oraz klasy VI-VII.  Oczywiście sposób prezentacji dostosowany był do odbiorców.  Były filmy, prezentacje, piosenki. Przekaz skierowany do uczniów młodszych  to prezentacja i krótkie filmy animowane. Uczniowie klas VI-VII wysłuchali  rozważań dorosłej osoby autystycznej na temat prawdy i mitów o autyzmie  oraz obejrzeli krótki film ,, Autyzm wprowadza zmysły w błąd ”z Bartłomiejem Topą w roli głównej,   Wszystkich zainteresowała prezentacja ,,Znane osoby ze spektru autyzmu „ (Lionel Messi, Michael Jacson, Elon Musk , Bill Gates, Isaac Newton ,Albert Einstein ,Wolfgang Amadeusz Mozart ). Jednak najcenniejszym elementem zajęć,ogniwem spajającym wszystkie zaprezentowane treści były osobiste uwagi Pani Magdaleny Gierach oraz odpowiedzi na pytania uczniów.

Wszystkich ujęła szczerość z jaką  mama Alana opowiadała o diagnozie syna, jego terapii codziennych zajęciach , sposobach radzenia sobie z trudnymi sytuacjami, wyjątkowych zainteresowaniach i zdolnościach. To właśnie umiejętności Alana wzbudziły u uczniów największe zdziwienie i jednocześnie podziw.

Finałem zajęć było  przyklejenie przez każdego ucznia niebieskiego motyla , jednego z symboli autyzmu.

Dziękujemy Pani Magdalenie Gierach za przyjęcie naszego zaproszenia i udział w zajęciach.

Szkolną akcję ,, Poznaj zanim ocenisz ” zorganizowały oraz zajęcia przeprowadziły

Pani Bożena Mączka oraz Pani Małgorzata Spała.

• Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

• Światowy Dzień Świadomości Autyzmu obchchodziliśmy 4 kwietnia. Tego dnia w naszej szkole odbył się Niebieski Turniej Sportowy, w którym udział wzięli uczniowie kl.I III oraz przedszkolaki.