• Eksperymenty chemiczno-fizyczne

          • Klasę II odwiedziła Pani Kinga P. przeprowadzila bardzo ciekawe eksperymenty. Dzieci dowiedziały się m.in.o tym, że sok z czerwonej kapusty jest wskaźnikiem i dzięki niemu dowiemy się czy dany płyn jest kwasem, zasadą czy substancją obojętną. Dowiedzieliśmy się także, że soda w połączeniu z octem gasi ogień (wytwarza dwutlenek węgla),natomiast drożdże połączone z sodą mogą ogień rozpalić (wytwarzają tlen). Bardzo ciekawe i pouczające zajęcia.

          • "Moc warzyw i owoców" - teatrzyk w wykonaniu uczniów klasy I

          • Jemy zdrowo, kolorowo i staramy się przekazywać wszystkim te ważne informacje o prawidłowym odżywianiu! W związku z tym dzieci przygotowały krótkie przedstawienie na temat wartości odżywczych warzyw i owoców. Teatrzyk zaprezentowaliśmy w szkole oraz w przedszkolu. Było wesoło i kolorowo.

          • Święta Majowe

          • W tym roku uchwalenie rocznicy KONSTYTUCJI 3 MAJA postanowiliśmy uczcić trochę w inny sposób. Na początku kwietnia został ogłoszony Konkurs plastyczny „Nasze symbole narodowe”. Głównym celem konkursu była popularyzacja wiedzy o symbolach państwowych  - konkurs wygrała Julia Kliś. Pod koniec kwietnia pojawiły się gazetki 
            i dekoracje na korytarzu upamiętniające w święta majowe, a w szczególności 233. Rocznicę  uchwalenia Konstytucji. Uczniowie mieli za zadanie zapoznać się z wiadomościami 
            i zastanowić się nad znaczeniem i rolą takich słów jak Ojczyzna i Patriotyzm. Następnie przystąpili do testu – Święta Majowe. Z poszczególnych klas największą ilość punktów zebrali:
            Kl. IV – Julia Kliś
            Kl. V – Sara Pirkoć – Sochacka
            Kl. VI – Julia Parcej
            Kl. VII – Iga Pogrzebska
            Serdecznie gratuluję zwycięzcom!  Pamiętajcie, że w przeciwieństwie do naszych przodków, my możemy dziś cieszyć się wolną Polską, z dumą patrzeć na polską flagę 
            i śpiewać hymn narodowy.  Doceńcie to i okazujcie naszą radość!


            Ewa Boguszewicz

          • Zajęcia czytelnicze w klasie 2

          • Kolejne zajęcia czytelnicze i kolejne przygody związane z naszą książką.Na zajęcia zawitała do nas mama Ani.Dowiedzielismy się, że w Akademii Pana Kleksa odbywały się niezwyczajne zajęcia,m.in.kleksografia. Idąc tym torem. My również wykonaliśmy kleksy z atramentu. Jak widać powstały ciekawe prace. Przy okazji zagraliśmy w grę utrwalającą kontynenty. Jak zawsze było ciekawie.

          • Sprawozdanie z konkursu plastycznego z okazji Dnia Ziemi

          • W ramach święta Międzynarodowego Dnia Ziemi obchodzonego 22 kwietnia w Szkole Podstawowej w Konotopie  zostały ogłoszone dwa konkursy. Pierwszy to konkurs fotograficzny  „Tropiciele śmieci i atrakcji przyrodniczych Konotopu i okolic”  i drugi - konkurs plastyczny pod hasłem „Dbamy o naszą Ziemię”.  Uczniowie wzięli udział w konkursie plastycznym, którego celem była nie tylko prezentacja umiejętności manualnych, ale przede wszystkim promowanie piękna otaczającej nas przyrody i kształtowanie umiejętności dostrzegania zagrożeń w środowisku naturalnym oraz uświadomienie, że ochrona przyrody i jej trwania leży w naszych rękach. Konkurs  dał  szansę poprawy świadomości dotyczącej efektów niszczenia środowiska naturalnego, które to przedstawili uczniowie w swoich pracach.
            Komisja konkursowa w składzie: Bożena Mączka, Anna Mozolewska, Kinga Puła i Renata Walkowiak zgodnie z regulaminem wybrała prace plastyczne uczniów, za które otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane przez Gminny Dom Kultury i Urząd Gminy w Kolsku.

            Nagrodzeni uczniowie:  
            I miejsce: Antonina Jankowska i Monika Rogoża z kl.5
            II miejsce: Lila Bordeianu i Maja Łukaszyk z kl. 6
            III miejsce: Julia Kliś z kl. 4
            Wyróżnienia otrzymali: Feliks Baliński z kl. 4, Julia Krulikowska i Krzysztof Matysik z kl. 6, Oskar Bordeianu, Dana Polishchuk, Lucyna Stanik i Maksymilian Wojtaszewski z kl.7. 
                Zakończenie konkursu i wręczenie nagród odbyło się we wtorek 23 kwietnia 2024r. 
             

          • Zajęcia popołudniowe w klasie II.

          • Dzisiaj odbyły się  ciekawe zajęcia rozwijające  koordynację ruchów rąk, wzroku, ręki oraz  współpracy palców.Dzieci pracowały z żelazkiem, co również ma pozytywny wpływ na pracę rąk.Dodatkowo dowiedziały się dziś co to jest kalka i do czego służy. Powstały piękne prace.

          • Projekt czytelniczy w klasie I

          • Tym razem mama Zosi ,pani Bożena odwiedziła nas w szkole. Wspólnie z Zosią zapoznały dzieci z bardzo ciekawą książką pt."Cukierkowa wróżka i niezdrowa dieta". Pozycja bardzo ciekawa nawiązująca do naszego projektu zdrowotnego. Było bardzo ciekawie. Dziękujemy.

          • Zajęcia popołudniowe w kl. 2

          • Kolejne zajęcia spędziliśmy na eksperymentach i zabawach z barwami.Sprawdzalismy,czy rzeczywiście mydło" odstrasza zarazki". Ćwiczyliśmy aparat artykulacyjny wykorzystując słomki,przy okazji bawiąc się barwami.Bylo interesująco i przede wszystkim wesoło.

          • Odwiedziny w przedszkolu

          • Odwiedziny w przedszkolu i krótkie przedstawienie z okazji "Dnia teatru". Uczniowie klasy I zaprezentowali swoje umiejętności wśród najmłodszych dzieci. Przedstawienie o tematyce zdrowotnej, zalety owoców i warzyw, zainteresowały dzieci. Nie zabrakło również muzyki i wspólnej zabawy.

          • Baśniowe środy w klasie II

          • Kolejna środa i kolejni goście. Kontynuowaliśmy czytanie "Akademii Pana Kleksa". Przy okazji wykonaliśmy rysunek Pana Kleksa na podstawie czytanego tekstu. Świetna zabawa i przy okazji ćwiczenie słuchania ze zrozumieniem. Zajęcia podsumowaliśmy zabawa rychową berek Szpaka Mateusza.